Ženské tabu: knírek

Knírek přenechte pánům. Poradíme vám tipy, jak se jemného chmýří zbavit. Faktem je, že viditelný knírek trápí zhruba každou druhou ženu. Hůře na tom jsou černovlásky a ženy, které už oslavily 40.

Věděla jste: za příliš nápadný knírek pod nosem mohou některé druhy léků, genetika, menopauza, hormonální výkyvy během těhotenství nebo nerovnováha mužských a ženských hormonů

Žiletka

Nejsnadnější řešení, které většinou zvolíme je holení žiletkou. Chloupky s ní odstraníte rychle a bezbolestně. Ale hrozí riziko zarůstání chloupků a vznik strniště, které je sexy opravdu jen u mužů.

žena

Pinzeta

Pinzeta už je lepší varianta, jelikož chloupek vytrhnete i s kořínkem. Nevýhoda je čas (zabere hodně času) a bolestivost. Samozřejmě záleží, jak jsme která zvyklá pro krásu trpět. Ale v těsném okolí rtu vytrhávání opravdu bolí. Pomoci může vytrhávat chloupky těsně po koupeli, kdy je pokožka napařená a póry otevřené.

Tip: pořiďte si opravdu kvalitní pinzetu. Ty obyčejné z měkkého kovu, by pleť akorát podráždily a chloupky stejně nevytrhly

Odstranění voskem

Další možnost je použití voskových pásků na doma. Je to jednoduché. Pásek přilepíte na chloupky a rychlým trhnutím proti směru růstu odstraníte. Výhoda této metody je, že odstraníte více chloupků naráz. Ale nevýhoda je, že je to metoda celkem bolestivá a citlivou pleť může podráždit.

Tip: červenou pokožku poté ošetřete zklidňujícím krémem

krém

Depilační krém

Dopředu říkáme, že depilační krém není moc vodný k odstraňování chloupků nad horním rtem. Je to sice rychlé a bezbolestné, ale agresivní chemické složení, které má za úkol narušit strukturu chloupku, může způsobit alergickou reakci.

Epilace

Další z možností je laserová epilace. Dá se považovat za nejefektivnější metodu. Chloupky totiž odstraní už navždy. Nevýhoda může být finanční náročnost a bolestivost. 

Tip: na zákrok se objednejte v zimních měsících, v létě by totiž slunce mohlo způsobit vznik pigmentových skvrn