Typy na hobby

Typy na hobby

 Mezi nejoblíbenější koníčky patří sport. Nejčastěji to bývá fotbal, hokej, tenis, cyklistika, plavání, bruslení a lyžování. Stále častější je zájem o tanec a balet. Oblíbenými sporty jsou i sporty bojové jako je box, karate nebo kungfu. Velkou oblibu si získala jóga, pilates a thaiti. Dívky a ženy hojně navštěvují aerobic a gymnastiku. Bez ohledu na věk, se lidé věnují volejbalu a basketbalu. Skupiny přátel se pravidelně scházejí, aby si zahrály kulečník nebo kuželky. Někteří lidé mají v oblibě adrenalinové sporty. Patří sem třeba seskoky padákem, bungee jumping nebo horolezectví. 

cycling-g1de0c2134_640

 I hra na hudební nástroj je častým koníčkem. Nejčastější je hra na kytaru. Lidé se však věnují i hře na flétnu, piano, bicí a další nástroje. Navštěvovat mohou hudební školy, ale v současnosti jsou možné výuky hry na hudební nástroj i online.

 Také zpěv může být oblíbeným koníčkem. Zpívat se dá nejen doma, ale i v kostelním či jiném sboru.

 Jako hobby se považuje sbírání čehokoliv. Sbírat se mohou známky, plechovky od piva, kšiltovky nebo třeba staré mince. 

 Rybaření a houbaření jsou, zvláště v naší republice, velmi oblíbenými koníčky. 

I v pohodlí domova se můžeme věnovat velkému množství koníčků. Vaření, pečení a zavařování ovoce a zeleniny, se těší velké oblibě. Uklízení, šití a pletení má jako svůj koníček stále mnoho žen, ale i mužů. Ani vyšívání a háčkování ještě nevyšlo z módy. Lidé se rádi věnují četbě knih nebo časopisů. Také luštění křížovek se velmi rozmohlo. 

fishing-g1600193f5_640

 Stavění vláčků, skládání puzzle a hry společenských her si mnoho lidí velmi oblíbilo. Velká část lidí se věnuje kreslení či malování. Tvoří buď své vlastní obrázky, nebo vybarvují Mandely pro uklidnění. Také modelování z hlíny, kreslení porcelánu a domácí výroba šperků se řadí mezi oblíbené koníčky. 

 Doma se často lidé věnují zahradničení, práci v dílně, péči o domácí zvířata. Mezi hobby se řadí i sledování filmů a seriálů nebo jiných oblíbených pořadů. Ani pravidelné návštěvy divadel, kin a muzeí jen tak neomrzí. 

 Dalším krásným hobby je cestování. Někdo cestuje po celém světě, jiný třeba jen navštěvuje památky v České republice. S cestováním se obvykle pojí další oblíbený koníček, a to je fotografování. 

 Je velké množství koníčků a každý si může vybrat ten svůj. Různí lidé, různá hobby.