Letní péče o pleť

Používejte ochranný krém na opalování

Téma číslo 1 je v létě ochrana před sluncem. Sluneční paprsky poškozují naši pokožku, vysušují, prohlubují vrásky, podporují vznik pigmentových skvrn a v krajních případech hrozí až rakovina kůže. Čím víckrát se spálíte, tím je to pro pleť horší. V zájmu svého zdraví, zapomeňte na trend z let minulých a to vystavit se na celý den slunečním paprskům a takzvaně chytat bronz. Opálíte se totiž i když budete namazaná ochranným faktorem nebo ve stínu. Kolem 12. – 14. hodiny se vyhněte slunci úplně, s množstvím ochranného krému nešetřete a pravidelně nátěr opakujte.

Tip: hlavu si chraňte stylovým kloboukem (nechcete přece riskovat úpal nebo spálenou pěšinku) a oči kvalitními slunečními brýlemi

žena

Odlehčete kosmetickým produktům

Uberte, jak na množství kosmetických produktů, tak na hutnosti. V zimě nebyl problém vrstvit na sebe více produktů, protože se vám nezačaly po 10-ti minutách roztékat po tváři. Co se týká konzistence volte tu nejlehčí. Je to případ hlavně krému a make-upu. Pusu přetřete šťavnatým leskem a přestříkejte se svěží toaletní vodou.

Tip: na osvěžení obličeje si pořiďte termální vodu ve spreji, zklidňuje citlivou pokožku a regeneruje. Pro větší chladivý pocit ji uchovávejte v lednici.

kosmetika

Důkladně se odličte a hydratujte

I když vám někdy může připadat, že z make-upu na tváři moc nezbylo, nikdy neošiďte večerní odličování. Pleť se přes noc regeneruje a potřebuje být naprosto čistá a bez nečistot. Odličovací mléko, odličovací pěna, gel, olej, micelární voda, tonizační voda, najděte, co vám bude nejvíce vyhovovat. Po důsledném odlíčení je čas na pořádnou hydrataci. Slunce naši pokožku nepěkně vysušuje, proto ji dopřejte přes noc extra závlahu. Na pleť naneste hydratační krém či koncentrovanější sérum (nezapomeňte i na krk a dekolt). A celé tělo namažte hydratačním mlékem obohaceném o aloe vera. 

Tip: vlasy v létě také dost trpí, pravidelně používejte kondicionér a 1x týdně masku