Navštivte Bílé Karpaty

Je mnoho míst v České republice, která rozhodně stojí za vidění. Jestli provozujete turistiku a dochází vám nápady, kterou lokalitu ještě navštívit, vydejte se do Bílých Karpat.

Bílé Karpaty patří k romantickým místům naší země. Tato chráněná krajinná oblast se nachází na rozhraní České a Slovenské republiky. Území Bílých Karpat zatím není obléháno turisty tolik, jako třeba známější České Švýcarsko. Překvapí vás různorodost nářečí i zvyků. Za podívanou jistě stojí tradiční Jízda králů ve Vlčnově nebo Mezinárodní folklorní festival ve Strážnici. Učaruje vám i původní lidová architektura.

sunset-3325080_1920

Půvabná lokalita Bílých Karpat je protkána množstvím turistických tras. Každý si najde to své. Cesty pro zdatnější turisty střídají stezky pro chodce méně zdatné. Zavedou vás na rovinaté louky, pastviny, do hlubokých lesů nebo třeba až na vrchol Velkého Lopeníku. Vyšplháte-li se až na Lopeník, určitě nezapomeňte navštívit rozhlednu postavenou z dubového dřeva. Pokud budete mít štěstí na hezké počasí, můžete se pokochat výhledem na okolní krajinu.

Ujít si rozhodně nenechte podívanou na rozkvetlé louky plné orchidejí a jiných vzácných rostlin. Orchidejové louky v Čertoryjích patří k vzácným přírodním úkazům ve střední Evropě. Patří mezi přísně chráněné porosty. Louky se střídají se starými ovocnými sady, které na člověka dýchnou minulostí. Poklidně se pasoucí stáda krav, ovcí a koz působí uklidňujícím dojmem.

mountaineering-455338_1920 (1)

Pokocháte-li se dostatečně přírodou, můžete se ještě vydat za nějakou kulturní památkou. Za vidění stojí zámek Lešná nebo nejmenší větrný mlýn v České republice, který slouží jako kulturní památka a muzeum. Opominout byste neměli ani monumentální hrad Buchlov. Při jeho návštěvě si vybavíte alespoň jednu pohádku, která zde byla natočena. 

Turisté, kteří dávají přednost městské turistice by měli zavítat do lázeňského města Luhačovice. Osvěžit se můžete popíjením léčivého pramene nebo prohlídkou zachovalých secesních staveb.