Skákáním na trampolíně se vám zlepší nálada

K dobré náladě se můžete i proskákat. Nevěříte? Lidé, kteří tento způsob sportování vyzkoušeli, vám jej s největší pravděpodobností doporučí.

Jak se cítíte

Pro mnohé z vás jistě nebude překvapením, že špatná nálada provází čím dál více lidí současné civilizace. Příčin je mnoho, ty hlavní však směřují k životnímu stylu, který vedeme, a pouze malý zlomek je způsoben dědičnými faktory. Za stěžejní problémy lze považovat nevhodný stravovací režim, nadbytek tzv. negativního stresu, negativní myšlenky a nedostatek vhodného pohybu.

výskok

Výraz „vhodný pohyb“ zde nezmiňujeme náhodou, jeho forma a intenzita jsou v tomto případě klíčové. Je známo, že v průběhu fyzických aktivit dochází k uvolňování endorfinů. Říká se jim také hormony štěstí, které úzce spolupracují s dalšími biochemickými procesy v těle, souvisí to také s dostatkem kyslíku v tkáních a zásobováním tělesných buněk živinami. Pohyb však musí být takový, aby byl pro tělo příjemný a vyvážený, pokud je příliš extrémní, začnou se vyplavovat do krevního řečiště stresové hormony, budou přetíženy nadledvinky a pokud tento trend pokračuje delší dobu, může to vést až k hormonální nerovnováze a k vyčerpání zásob magnézia v organismu.

Skákání na trampolíně Jumppark – naprosto ideální prostředek pro vyplavení endorfinů a dobrou náladu. Je to dáno specifickým pohybem, který nezatěžuje klouby ani páteř. Vyplavování stresovým hormonům brání samotný výskok v návratové fázi, kdy na zlomek sekundy dojde k beztížnému stavu. Tím se celý organismus uvolní, a i když je svalstvo celého těla touto činností zaměstnáno, nejde o extrémní námahu. Proto je tento pohyb doporučován odborníky na celém světě a je vhodný i pro malé děti a seniory.

mini trampolína

Pěší chůze – nikoli běh, ale pěší chůze v náročnějším terénu, tedy alespoň trochu kopcovitém. Již desítky let je známo, že pěší turistika je jedním z nejlepších sportů vůbec, ostatně právě chůze je člověku přirozená.
Cykloturistika – rekreační provozování jízdy na kole v rozumné míře je dalším nástrojem, jak zlepšit dobrou náladu. Podstatné je však vhodný bicykl s potřebným vybavením, ideální terén, jakým jsou např. cyklostezky v jižních Čechách, a vhodně rozvržené jízdy, aby nebyl výlet příliš vyčerpávající.