5 způsobů k barevnějšímu dni aneb i dospělí mohou vybarvovat

Někdo se zbavuje téhle neřesti prostřednictvím křiku, urputně mačká míček, někdo „hlodá“ své nehty, další zhluboka dýchá nebo klepe nohou. Na druhou stranu velké množství lidí kreslí. A také si vybarvují, nejčastěji pak omalovánky. Zní to trochu dětinsky, a proto vznikly antistresové omalovánky pro dospělé, sloužící k tomu, aby se umělci i anti-umělci všeho druhu dokázali zbavit stresu a kupříkladu zahnali nudu.
  těžké omalovánky

  1. Tematika

Jelikož dětské motivy v těchto „malůvkách“ rozhodně nenajdete, narazíte zde na mandaly, které zdobí sešity nejčastěji, dále různé přírodní krajiny, zvířata, ale i nejznámější stavby, osobnosti a v neposlední řadě hlavně abstraktní obrázky.
 

  1. Způsoby vybarvení

Podle nálady můžete zvolit buď tmavší a teplejší barvy, anebo světlejší a studenější. Také se nabízí způsob vybarvování, zřejmě podle hladiny stresu, a to silněji, kdy tlačíte velkou silou na pastelky nebo naopak slaběji, kdy pastelku skoro nedržíte.
 

  1. Potřeby

Existuje spousta psacích potřeb, kterými se již zmíněné tvary vybarvují. Voskovkami, vodovkami, fixy, propiskami, ve většině případů však lidé používají pastelky.
tužky v kolečku

  1. Obtížnost

Když si tenhle typ zábavy půjdete pořídit do papírnictví, najdete v regálech nejen spoustu druhů, ale i obtížností. V sešitech se objevují obrázky od nejlehčích, které se mohou pyšnit barvami za chviličku, až po nejtěžší. Zde si libují opravdoví „fanoušci“ spolu s obrovskými stresaři, protože mají o zábavu postaráno minimálně na jeden den.

  1. Využití

Jelikož se tyhle relaxační ozdůbky prodávají nejčastěji v sešitě nebo ve zvláštním druhu knihy, je možné po dokončení dílo vytrhnout, zarámovat a darovat, popřípadě potěšit osobu sobě blízkou.
 
 
Tihle pomocníci proti stresu Vám pomohou po náročném ránu v městské hromadné dopravě, po strávené většině dne v práci a ještě náročnější cestě domů spojené s nákupy a všemožně spěchajícími lidmi. S radostí k nim můžete večer usednout a v klidu strávit v jejich společnosti chvíle plné relaxace a harmonie. Vlastně je možné využít jejich pomoci kdykoli, protože se snadno vejdou do vaší tašky či kabelky, některé dokonce i do kapsy. Stačí si v obchodě zvolit Vámi vyhovující velikost.

CategoriesNezařazené