Proč padají mužům vlasy a jak tento problém řešit?

Padání vlasů je normální, objevuje se u každého z nás, ovšem není dobře, když vlasů padá příliš. Zejména muži s tím mívají problém. Jak problém řešit? 

Proč padají mužům vlasy a jak tento problém řešit? 

Padání vlasů je nepříjemné. Každému z nás denně pár vlasů vypadne, tyto vlasy však okamžitě zase dorůstají, takže se nejedná o žádný problém. U někoho je padání vlasů ale noční můrou a musí to řešit, jak ženy, tak i muži. Vlasy všude na podlaze, vlasy v kartáči na vlasy, vlasy na oblečení. Padání vlasů se projevuje častým padání vlasů, vlasy vypadávají ve větším množství a nové už nedorůstají. Zejména muži pak často plešatí. Jak se to ale dá zastavit? 

vlasy a hřeben

Co může za mužskou plešatost? 

Za plešatost u mužů mohou z větší části hormony a genetika. Takže je jasné, že pokud vlasy ztrácel otec, syn to zdědí skoro určitě a bude se rovněž s tímto problémem potýkat. Dnes je ale celá řada možností, jak se s tím vypořádat. Jako u všeho, i zda rozhoduje správná životospráva, pokud ovšem za vypadávání vlasů může nějaká nemoc, nepomůže výrazně ani to. Naštěstí je dnes hodně mužů, kteří se s plešatostí umí vyrovnat. 

plešatý muž

Jak si pomoci? 

Začněme u životosprávy. Zdravá strava, pohyb a dostatek vitamínů a minerálů, tohle je podstatné a vlastně to může pomoci vyřešit každý problém a to včetně ten s vlasy. Jako druhá možnost se jistě nabízí kosmetika, dnes je velká spousta přípravků, ty můžete zkusit pravidelně používat a některé skutečně fungují. I vhodná péče je totiž hodně důležitá. Velmi podstatný je příjem zinku. Zinek se dá získat přirozeně ve stravě, ale lze jej užívat i jako doplněk stravy. Dále pak existují i doplňky stravy, které se přímo užívají na problémy s padáním vlasů. 

Kosmetika je dnes také mocná. Jsou to hlavně speciální šampony na vlasy, které mají zastavit nebo zmírnit padání vlasů. Je ovšem dost individuální, zda fungují nebo ne. Nejdůležitější je pravidelnost, problém by se také měl zachytit co nejdříve. Jakmile se tedy všimnete, že máte tyto obtíže, začněte používat speciální kosmetiku každý den a upravte si jídelníček.