Kuchyně, ve které bude radost vařit i žít

Je až s podivem, kolik v kuchyni trávíme času. Pro mnohé se jedná o nejvíce využívanou místnost v domácnosti. Při jejím plánování bychom tak neměli nic podcenit, neboť jenom v dobře navržené kuchyni se nám bude dobře vařit, ale i žít. My jsme si pro vás dnes připravili několik tipů, jak tohoto docílit. Pokud ale přeci jenom budete při zařizování kuchyně tápat, vyzkoušejte služeb bytového designéra z Prahy.

Konečnému vzhledu vévodí barvy

Barvy dokáží do značné míry ovlivnit, jak na nás bude interiér působit. Je to vcelku prosté, když přijdete do místnosti, barvy jsou to první, co upoutá vaši pozornost. Při zařizování kuchyně přichází samozřejmě i důležitější rozhodnutí, ale právě barvy rozhodnou, jak se v ní budeme my i naše návštěvy cítit. A na tom přeci záleží, nebo ne?

Velká kuchyně

Základ by měla vždy představovat neutrální barva, která se následně lépe kombinuje s výraznějšími doplňky.

Spotřebiče jako nepostradatelní pomocníci nejenom v kuchyni

U spotřebičů je pro nás rozhodující jejich funkčnost, praktičnost a životnost, byli bychom sami proti sobě, kdybychom však při vybírání nezohlednili i jejich celkový vzhled. Spotřebiče by měly do celkového konceptu kuchyně sednout a doplňovat jí.

Spotřebičům v posledních letech vévodí černá nerezová ocel, která se stala v posledních letech doslova hitem. Pokud dáváte přednost klasické oceli, zvolte tu, která má navíc dodatečnou úpravu proti otiskům prstů. Nerezová ocel představuje kvalitní a stálý materiál, na druhou stranu je na něm všechno vidět.

Zónování

Příprava jídla

Kuchyňská linka se navrhuje s ohledem na funkce a činnosti, které zde provádíme. Vše začíná u lednice, pak následuje omývání potravin, příprava surovin a nakonec samotné vaření. Postup činností by měl korespondovat s návrhem kuchyně. Do návrhu je ale možné zakomponovat i velmi moderní kuchyňské ostrůvky.