Lázeňský trojúhelník – ruch i příroda

Tři úhly trojúhelníku, tři lázeňská města.
Karlovy Vary jsou šest set let staré město obklopené lesy a sousedící s Krušnými horami. Každý rok lákají Vary tisíce turistů ze světa, mohou totiž nabídnout opravdu mnoho. Horké prameny vyvěrají z hlubin země a chutnají i léčí. Pomáhají hlavně při nemocech trávicí soustavy, na které je místní lázeňská léčba specializovaná.
skopec v parku
Co můžete ve Varech podniknout? Každý rok hostí Karlovy Vary filmový festival. Jestli ale nejste fanoušky obskurních snímků a nebaví vás mačkat se v davech, doporučuji navštívit město raději jindy v průběhu roku.
Kam zamířit? Určitě budete chtít vidět samotné kolonády a lázeňské centrum plné klasicistních domů. Stojí zde kostel sv. Máří Magdalény, který stojí za vidění a přepychový hotel Pupp.
Navštívit můžete město Loket se stejnojmenným hradem a přilehlé Svatošské skály, skalní město uprostřed lesa, ke kterému vede příjemná cyklostezka.
Kladná doporučení má i Krásenská rozhledna. Karlovy Vary mají v blízkosti letiště, kde se létá na vyhlídkové lety, které vás kupodivu nezruinují a zážitek je to neopakovatelný. S letištěm téměř sousedí hvězdárna.
V Františkových Lázních lze navštívit rozlehlý park, kde rostou neobvyklé stromy a zdobí sochy významných osobností. V parku se pohybuje vláček, který vás doveze až k vodní ploše, rybníku Amerika. U rybníka je minizoo, která zabaví děti i dospělé, dají se půjčit lodičky a v rezervaci žijí vzácné druhy vodního ptactva.
skopec v parku
Do Mariánských Lázní táhne zpívající fontána, jediná svého druhu v České republice. Voda stříkající až k nebesům a tóny různorodé hudby přímo v centru města. S fontánou sousedí kolonáda, kde vyvěrají studené prameny. Zážitek z fontány necháte doznít v jedné z místních cukráren a ještě si projdete park, méně divoký a upravenější než ve Františkových Lázních.
Ať už si vyberete na výlet jedno nebo všechna lázeňská města či si tu rovnou uděláte dovolenou, téměř určitě se nespletete.

CategoriesNezařazené