Dětský kout na zahradě

Rádi byste svoje děti zabavily, ale současně chcete, aby trávily čas venku? Jednou z možností je dětské hřiště. Nemusí se nutně jednat o hřiště vyráběna profesionály, aby vaše děti uchvátilo a zabavilo na dlouhé hodiny. Jaké atrakce by tedy rozhodně měly být součástí hřiště?

Trampolína

Trampolíny dokáží zabavit děti na několik hodin. K dostání jsou dětské trampolíny Goodjump nejenom malých rozměrů ale i velkých, proto můžete koupit přesně takovou, jakou potřebujete. Vždy klaďte největší důraz na bezpečnost, neboť bez bezpečnostních prvků se taková trampolína může stát vskutku nebezpečným místem. Při výběru trampolíny se zaměřte především na použitý materiál ochranné sítě a kvalitu konstrukce. Nekupujte trampolíny s podezřele nízkou cenou či s nedostatečným popisem.

Houpačka

Ať už zvolíte vahadlovou houpačku, závěsnou či oboje, chybu rozhodně neuděláte. Houpačky děti milují a mnohdy dokáží okouzlit i dospělé. K dostání jsou za poměrně příznivé ceny ale, pokud jste zruční, můžete houpačku vytvořit sami doma. Pokud si práci chcete usnadnit, je možné houpačku zavěsit na větev stromu. Ta by ale měla být pevná, zdravá a neměla by vykazovat známky vývratu či jiného mechanického poškození. Při aplikaci houpačky se ubezpečíme, že strom tento zásah nijak nepoškodí. Při koupi dbáme na bezpečnost a materiál především u závěsných houpaček.

zahradní houpačka

Pískoviště

Pískoviště zvládnete vytvořit doma bez ohledu na to, jak moc zruční jste. Jako rám můžete použít starou pneumatiku nebo ho postavit z palet. Poté přidejte písek a různé hračky. Pokud právě pískoviště nevyužíváte, zakrývejte ho plachtou či víkem. Spousta zvířat využívá pískoviště jako záchod a znehodnocují tím tak písek. Ochrana slouží i před deštěm nebo silným větrem.

hrad z písku

Křídy

Pokud máte před domem betonový obklad či jiné místo, kde by byly děti v bezpečí mimo silnici a současně by mohly plochu využít pro kreslení křídami, využijte ho. Děti si mohou nakreslit skákacího panáka, nebo co je jen napadne. Křída lze snadno smýt vodou z hadice, či deštěm.