Husté a zdravé vlasy

Vlasy a náš účes tvoří velice důležitou součást našeho vzhledu. Rovněž významně ovlivňují to, jak na druhé působíme. Pamatujte, že neupravené vlasy mohou dojem z vašeho celkového vzhledu naprosto zkazit, navzdory tomu, že vaše oblečení je vyladěno do posledního detailu a váš make up je bezchybný.

Důležitá je především vhodně zvolená barva vlasů, která musí korespondovat s vaším fototypem. Samotný střih vašich kadeří samozřejmě hraje neméně důležitou roli, proto je vždy vhodné obrátit se na profesionální kadeřnici, která vám se vším pomůže a poradí.

miska s olivovým olejem

Zdravé tuky pro krásnou pleť a vlasy

Italky a rovněž Řekyně se pyšní krásnými a hustými vlasy. Jedním z důvodů je ten, že konzumují poměrně velké množství olivového oleje, jež je jedním ze zdrojů zdravých tuků. Pro hezké vlasy a také pleť do svého jídelníčku zařaďte oříšky, avokádo nebo lososa.

Vhodná péče o vlasy

Správná vlasová kosmetika se bude odvíjet především od typu vašich kadeří. Pokud máte vlasy suché a poškozené, sáhněte po výživném šampónu a kondicionéru s přídavkem olejů. Ujistěte se, že produkty neobsahují přidané sulfáty, jelikož tyto látky vlasy vysoce poškozují a vysušují.

Pro větší hustotu vlasů můžete rovněž vyzkoušet některá z vlasových sér. Velice oblíbené jsou například výrobky s přídavkem kofeinů. Nejrůznějšími sérý můžete rovněž podpořit také růst řas Pulo či obočí. V dnešní době lze na trhu najít spoustu přípravků, takže si každý jistě vybere takový, jež bude vyhovovat právě jemu.

žena s kudrnatými vlasy

Pozor na časté česání

Tento tip může znít poněkud zvláštně. Avšak pokud budete česat své vlasy příliš často, může dojít k lehkému poškození struktury vlasů. Rovněž tím urychlíte jejich vypadávání. To stejné platí i pro úpravu vlasů, při které používáte vlasovou žehličku či fén. Jestliže budete povrch vlasů ničit teplem příliš často, pak jen zvyšujete jejich poškození a vysušování. Proto nezapomínejte na přípravky, jež vlasy chrání před nadměrným teplem.

Říká se, že vlasy jsou koruna krásy. Některé z nás mají štěstí, jelikož byli obdarovány nádhernou a hustou hřívou. Čím nejlépe podpořit růst vlasů?

CategoriesNezařazené