Hra o trůny i mašinka Tomáš

Hraní her se díky jejich nadšencům, fanouškům a hráčů posunulo kupředu. Mnohé hry, které se na trhu objevují nejsou, tak úplně hotové nebo dotažené dokonce, mnozí fanoušci tak neváhají a opravují zmíněné nedostatky sami pomocí módů, malých programů, které upravují hru od kosmetických až po ty větší chyby. Tomu se ale nevyhnou ani ty, které jsou dokonalé, hráči si vždy najdou něco, co by mohlo být o trochu lepší, nebo mít jinou podobu. A tak neotálí a pouští se do práce, ať pro zlepšení hráčského komfortu nebo jen pro čisté pobavení.
postava z počítačové hry zaujímající dvě pózy
Jednou hrou, která se dočkala, možná až příliš velkého, počtu módů je světově známý titul Skyrim the Elder Scroll V, fantastický svět této hry oplývá nejrůznějšími mytickými bytostmi, jako jsou draci nebo trollové. Herní svět Skyrim se ale hráčům po dlouhé době začal zdát trochu nezajímavý a hráči si našli způsob, jak si hraní vylepšit, vynecháme-li spoustu módů, které vylepšují vzhled a grafickou stránku veškerého prostředí, zbraní a herních postav dostaneme se až k těm největším extrémům, kdy došlo možná až k velkému přemódování. Na začátku samotné hry, se hlavní hrdina dostane z osudového popraviště, jen díky záhadnému útoku draka, během kterého se osvobodí, tato zásadní událost rozhýbe celé dění nastávajícího příběhu. Někteří hráči si ale řekli, že by bylo víc, než dost vtipně kdyby se na obloze místo hrůzostrašného draka pohybovala třeba mašinka Tomáš. Humorné stránce, když se pohádková postava, snese z oblohy a chrlí oheň na všechno okolo, tak dodává hře zcela nový ráz.
muž píšící do notebooku
Jiným velice očekávaným módem, je tentokrát úprava hry Kingdom Come, která by měla hráče přenést do fiktivního světa knižní a seriálové série Game of Thrones nebo Her o trůny. Tato úprava poskytne tedy všem nadšencům jak, GoT, tak Kingdom Come, zcela nové prostředí pro hraní tohoto titulu. Na módovat se dá zkrátka skoro vše, stačí mít jen potřebné dovednosti a nutnou dávku fantazie.