Dopřejte si odpočinek

Tak primárně bychom si měli ujasnit že odpočinek nemusí být jen pasivní ale i aktivní. Záleží jen na nás co nám vyhovuje. Zatímco já miluji ten aktivní a místo vysedávání doma radši sednu na kolo, někdo jiný je pravý opak a nejraději tráví čas v klidu v nějaké pohodlné poloze. Zaměříme se tedy na obě varianty.

meditace

1. Pasivní odpočinek

I pasivní odpočinek může mít různé varianty. Někomu vyhovuje koukat na televizi, jiný raději poslouchá hudbu, někdo dává přednost kvalitní četbě. Stejně tak místa k odpočinku mohou být různá. Hlavní je najít si pohodlnou polohu, při které si můžete pořádně odpočinout. Hodit se vám bude gauč, křeslo, sedací vak, houpačka a nebo třeba houpací síť. Cítit se pohodlně je základ a proto je dobré do pohodlí investovat. Nebojte se porozhlédnout se po kvalitních výrobcích, které vám vydrží déle než jednu sezonu, popřípadě jej uplatníte i doma. Třeba závěsné houpačky se dají pohodlně stěhovat z venku domů, jen je potřeba mít venku i doma závěs na houpačku.

bivak

2. Aktivní odpočinek

Aktivní odpočinek může mít hodně podob. Od chůze, bivakování v přírodě (bivak https://www.mlsport.cz/bivaky/ není levná záležitost, obejít se dá klasickým stanem ale rozhodně je složitější jej v terénu postavit), po cyklistiku nebo třeba sjíždění řeky. I dovolená v zahraničí může být skvělým relaxem, která může propojit první i druhou variantu, jednoduše si můžete odpočinout na pláži i jezdit na výlety. Dovolená ale nemusí být jen pasivní, aktivní dovolené jsou v posledních letech velice oblíbené především u mladších ročníků. Dejte si však pozor na to, abyste to nepřepálili a nepřijeli z dovolené více unavení, než jste na ni odjížděli. Ať se rozhodnete jakkoli, rozhodně věnujte svému odpočinku hodně času, přes rok tolik příležitostí není a načerpaná energie se vám bude v pracovním procesu hodit. Navíc dovolená je čas, kdy se musíme odměnit za celoroční usilovnou práci.