Doprava budoucnosti

Pohyb nejenom po vodorovné ploše, ale nyní i do vertikálního směru. Tento zdánlivý sen, známý z akčních filmů, se pomalu stává skutečností. Už více světových automobilek, se zabývá rozšířením svého trhu, zaměřením se na pohyb v novém rozměru.
Jeden z vůbec prvních prototypů létajících vozidel, je nám blíže, než si myslíte. První létající automobil byl představen slovenskou firmou AeroMobil. V roce 2017 představila firma na výstavě Top Marques Monaco svůj nový model, který by měl jít do prodeje již v roce 2020. V tento rok se ale chce předvést ještě jedna další firma.
dopravní kolona
Svůj cíl na rok 2020 si udělila i firma Toyota, inženýři této firmy ve svém volném čase pracovali na vývinu nového létajícího auta. Těm firma Toyota věnovala přes 8 miliónů korun, aby svoje plány dotáhly do konce. Toyota tento crowdfundingový program podpořila, aby se mohla v roce 2020 předvést na olympijských hrách, kde by měl být pomocí jejich nového auta zapálen olympijský oheň.
Tyto firmy ale nejsou jediné, které chtějí překonat zákony gravitace. Německá firma Porsche se dohodla na spolupráci s americkým výrobcem letadel Boeing. Spolu se zabývají problematikou kolmého vzletu a svůj první model by měli představit v roce 2025. Pro Porsche se jedná o rozumný krok. Jestliže dojde k rozšíření všední dopravy o nový rozměr, první, kdo si tyto vozy budou moci dovolit, budou právě třeba zákazníci firmy Porsche.
skulptura vozidel
Firma Porsche ale není jedinou takovou automobilkou. Společnost Hyundai se zabývá vývojem prvního taxi, které by bylo schopné zkrotit nebesa. Na to si najala významného inženýra, s více jak 30 lety zkušeností z NASA, Jaiwon Shina.
Bude to už jen otázkou několika let, než dojde k celkové změně osobní dopravy, tak jak jí známe dnes. Posunutí dopravy do vzduchu, by mělo vyřešit většinu problémů vznikajících na silnicích z důvodu velkého počtu vozidel.