Svářečky

Powermat PM-IMG-230T MMA/IMG/TIG

S tímto strojem můžete svařovat pomocí takzvaného svářecího drátu v ochranné atmosféře. Dále se dá pracovat se známou elektrodou nebo technologií Lift TIG. Kdybyste se chtěli podívat dovnitř svářečky a zjistit jak celá funguje, tak zjistíte, že uvnitř jsou tranzistory podobné IGBT v kombinaci FET. To Vám zajistí dostatečně vysoké napětí a rychlost tranzistorů. Pokud se v tomto tématu trochu vyznáte, tak víte že, max. proud je ovlivněn průměrem drátu nebo elektrody. Avšak maximálně dosáhnutelný proud je 230 A pro MIG. Je zde dbáno i na bezpečnost, a proto při hrozbě přehřátí se tento produkt vypne.
sváření kovu

Kühtreiber KITin 165

Zde se spojoje materiál obalenou elektrodou a wolframvou elektrodou. Tato druhá možnost se používá spíše při větších projektech, a proto se může pracovat s vyšším zatížením po delší dobu. Již při prvním pohledu a prozkoumání lze zjistit, že konstrukce přístroje je dost pevná a něco vydrží. Disponuje také filtr, jenž zabrání vstupu prachu do vnitřní části. Už zde můžeme využívat pokročilejší technologie. První se přezdívá HOT START. Ve zkratce je to funkce, díky které se Vám bude dobře zapalovat oblouk. Největší možný proud při práci je 160 A. K tomuto produktu můžete používat elektrody od 1 do 4 mm.
pracující svářeč

ASIST 160A AEIW160-DC4

Nyní se dostaneme k trošku levnějším strojům, které jsou finančně lépe dostupné. Konkrétně tento stojí něco kolem 2 999 Kč. Ovšem i zde jde pracovat až s elektrickým proudem 160 A, a také elektrodou 1,6 až 4 mm. Proud se dá velice jednoduše a přesně regulovat, dokonce zde nehrozí žádné nestabilní napětí, které by Vám znepříjemňovaly práci. Připojuje se klasicky do běžné zásuvky na 230 V. Je velice vhodný i pro hobby použití různého typu. Obzvláště Vám pomůže při spojování oceli nebo barevných kovů třeba v garáži. Nemusíte se ničeho bát, protože nejzákladnější příslušenství dostanete již v balení.