Co všechno se dá koupit do bazénu?

V parných létech je bazén rozhodně vítanou přidanou hodnotou, zvláště, pokud vám leží na vašem trávníku. Můžete se v něm nejen dokonale osvěžit, ale rovněž relaxovat. Navíc, v případě, že máte děti, se o ně během léta nemusíte prakticky vůbec starat, jelikož budete moc dobře vědět, kde se zrovna nacházejí. Ano, v bazénu. Bazén sám o sobě je tedy rozhodně cenným zahradním doplňkem, ale pokud ho chcete opravdu vyšperkovat, můžete k němu koupit i několik příslušenství, které se rozhodně neztratí. Některá stojí více, jiná ale klidně koupíte za babku.
Plavání pod vodou
1.      Skluzavka – stejně jako na veřejném koupališti, tak ani ve správném domácím bazénu by neměla chybět skluzavka. Nejde o nic drahého. Dokonce si ji můžete pořídit už za pár stovek, ale pokud nechcete, aby pod vámi praskla, raději se plácnete trochu přes kapsu a kupte něco bytelnějšího, co alespoň chvíli vydrží. Sice vás to bude stát pár tisícovek navíc, ale za příplatek získáte kvalitnější, a hlavně bezpečnější zboží.
2.      Plovoucí bar – popíjení alkoholických nápojů při koupání není příliš inteligentní. Stačí, abyste trochu přebrali a může nastat problém. Ve vodě se totiž dýchat nedá. Plovoucí bar však nemusí obsahovat pouze lahve s alkoholem, ale také džusy, rozličné limonády nebo třeba vodu s citrónem. Při plavání se spaluje hodně kalorií a jedno tak může snadno přepadnout žízeň. Díky plovoucímu baru nemusíte kvůli doplňování tekutin vylézt za bazénu, ale napít se rovnou ve vodě.
Vylézání z bazénu
3.      Sprcha – kupovat sprchu do bazénu se zdá jako nesmysl a taky že jo. Solární sprchy samozřejmě nepatří do bazénu, ale instalují se hned vedle. Slouží hlavně k očištění těla před vstupem, respektive po výstupu z vody. Do bazénu byste totiž měli chodit čistí, aby se v něm nemnožili bakterie a po koupání vám sprcha také pomůže, jelikož ze sebe smyjete chlór, který může být mírně agresivní, zvláště pak pro jemnou pokožku.