Plavání v čisté vodě je takřka bezpečné

Koupili jste si zrovna bazén a nevíte, jakým způsobem čistit vody. V tom případě si pořiďte nějaký základní druh vhodné chemie, která vodu vyčistí.

Plavání v čisté vodě je takřka bezpečné

Vedra k nám letos sice nedorazila v takové síle a v takovém množství, jako tomu bylo mnoho minulých letních prázdnin, ale to neznamená, že nebylo často velice horko a dusno. A v takovém počasí je vhodné udělat si pár temp ve studené vodě. Ovšem kde brát a nekrást? Většina lidí to řeší návštěvou veřejných koupališť, ovšem tam je většinou hlava a hlavě a člověk se často do vody skoro ani nedostane. V případě, že máte vlastní domek i s trochu prostornější parcelou, nemusíte nad veřejným koupalištěm vůbec přemýšlet. Venkovní koupání si můžete snadno zřídit i u sebe doma.

Dítě v bazénu

V případě, že se vám příliš nechce do stavebních úprav a zároveň byste neradi utráceli více, než je vám příjemné, nemusíte si kupovat rovnou vodní plochu, za kterou by se nestyděl ani milionář. Na pár temp a pro ochlazení vám bohatě stačí poměrně levný nadzemní bazén, který můžete složit dohromady za jedno odpoledne. Stačí pak do něj jen napustit vodu a můžete se koupat. Tedy samozřejmě za předpokladu, že ještě předtím použijete vhodný dezinfekční prostředek.

Splývání na hladině

Výběr je skutečně bohatý

Nemusíte se bát, že byste neměli z čeho vybírat. I v tomto případě kapitalistické zřízení dokázalo vyprodukovat celou plejádu zajímavých, a hlavně vysoce účinných chemických preparátů, které vaši vodu ochrání před nečistotami. Bazénová chemie v České republice, to je ale hlavně chlór a jeho různé variace. Ono se ani není čemu divit, je totiž levný a funguje, což je skvělá kombinace. Proto se používá v hojné míře třeba i na výše zmíněných veřejných koupalištích. Má však jednu vadu – určité jedince dráždí na pokožce.

A právě pro ty jsou vhodné alternativy, které jsou jednak bez zápachu, jednak nedráždí. Tedy alespoň ne v takové míře jako právě chlór. Ten se kdysi používal i jako bojový plyn. Vynikajícím prostředkem k čištění vody je aktivní kyslík, ale použít se dá kupříkladu i mořská sůl, která má dokonce léčivé vlastnosti.