Řetěz proti ledu

Rozloučení s létem je vždy trochu smutné http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/420206/smutne-priznani-jitky-smutne-teror-od-vlastniho-taty-opil-se-a.htmlobdobí. Sluníčko už se nám začíná schovávat a podzim je velmi často deštivý a chladný. V tomto smutném období nás čeká ještě jedna povinnost, abychom si příští rok mohli užívat koupání co nejdříve a to ve stejně kvalitní vodě, jako doposud.

plovák

Je třeba připravit zahradní bazén na zimu
Připravit bazén na zimní měsíce, kdy jej nebudete využívat, je otázkou jen několika okamžiků a se správnými pomocníky to snadno zvládnete. Jakmile se posledním testem přesvědčíte o tom, že se kvalita vody v bazénu nijak nezhoršila, můžete přistoupit k samotnému procesu zazimování. Než upustíte vodu v nádrži, odstraňte z bazénu všechno příslušenství, pečlivě jej vyčistěte, osušte a uložte. Upustit část vody v nádrži je opravdu nutné a vzhledem k prostředkům bazénové chemie není vhodné takovou vodu použít například na zalévání. Zbývající voda v nádrži si zaslouží ošetření speciálním přípravkem, který se postará o zachování kvality vody. Teď máte bazén ochráněný před zimou, ale zatím jste jej neochránili před ledem. Zamrzání vodní hladiny je pro stěny bazénu velmi nebezpečné. Zakupte si dilatační plováky do bazénu a z nich vytvořte řetěz po úhlopříčce, nebo po šíři bazénu. Tím jste vytvořili dokonalou deformační zónu a o poškození stěn vlivem působení ledu se již nemusíte bát.

teploměr

Přikrývka, která vydrží
Na zimu je třeba správně připravený bazén ještě přikrýt plachtou. Rozhodně nevsázejte na běžný kus igelitu. Je třeba zakoupit zimní plachtu, která unese i sněhovou pokrývku a nedojde tak k protržení a ke znečistění vody v nádrži. Zimní plachtu upevněte velmi pečlivě, aby odolala náročným povětrnostním podmínkám.

Váš bazén je nyní perfektně připraven, aby přečkal dlouhé měsíce a vy se můžete těšit na to, že vás přivítá ve výborném stavu jak nádrž, tak kvalita vody.