Pohodlné sedací vaky

Sedací vaky se staly módním hitem posledních deseti let a jejich obliba zaznamenala vzestupnou tendenci podobně, jako nábytek z dřevěných palet. Jejich přednosti není třeba do široka rozvádět, každého napadne, že jsou především nesmírně pohodlné, skladné, lehké, a relativně levné. Není ale vak jako vak, v čem se liší, a jak poznat ten pravý, co vás osloví?
dětský vak.png

Co je uvnitř

Vnější krása je velice relativní pojem, jistě to znáte z běžného života, že překrásná dívka může být velmi povrchní, namyšlená, pyšná, a velice nepříjemná. O sedacích vacích to platí podobně. Vnější vzhled vás musí zaujmout, to je pravda, zajímejte se však o to, co je uvnitř.

Polystyrenová jemná drť – z hlediska výrobních nákladů je to velice levný materiál, pro sedací vaky se však nehodí. Takovým výrobkům se vyhýbejte, neboť drť velmi rychle prosedíte, brzy slehne, a ke všemu se z ní uvolňuje velmi jemný zdravotně závadný prach.

Kuličky z polystyrenu EPS – záleží na jejich velikosti, ale obecně jde o materiál kvalitní. I přesto, že se větší kuličky časem zmačkají a vak slehne, kvalitní výrobek je opatřen spodním otvorem na zip, kudy se náhradní kuličky mohou dosypat.

Přednosti sedacích vaků

Netvoří se proleženiny – jsou nesmírně pohodlné, což ocení zejména lidé nemocní, dlouhodobě upoutaní na lůžko, lidé na invalidním vozíku, anebo i nemocná zvířata.

Dětský svět – milují je zejména děti, jsou pro ně bezpečnou plochou pro jejich hraní a dovádění. Nemají žádné ostré hrany a jsou tudíž velice vhodným kusem nábytku do dětského pokoje. Vyrábí se v pestrých pastelových odstínech v několika druzích povrchových úprav, např. z mikroplyše nebo z ekokůže. Lze je barevně velmi jednoduše sladit s ostatním nábytkem (s postelí a s psacím stolem) .
sedací pytel.png

Ortopedické vlastnosti – měkké posezení nedeformuje páteř, nezpůsobuje bolesti kloubů, neboť se tělo jen měkce zaboří pod povrch. Většina sedacích souprav se v současné době přizpůsobuje spíše neosobnímu strohému trendu, který je často chladný a nepohodlný, z některých sedaček vás dokonce mohou bolet záda a klouby, což u sedacího vaku nehrozí.


CategoriesNezařazené