Office Viewer končí

K čemu sloužil? To přece všichni víte, ale pro ty, kteří se s tímto softem nesetkali, můžeme ve stručnosti napsat, že viewery umožňovaly lidem prohlížet všechny dokumenty Office. Z těchto viewerů, česky prohlížečů se dalo i tisknout.
Viewery vznikaly na konci 20 století. Když pak nastoupil náš starý známý Office 2007 (na starém PC v něm píši dodnes), přestala společnost prohlížeče dále vyvíjet.  Nebylo to ani v podstatě nutné, všichni postupně přešli na výše zmíněnou alternativu. Někdo zase utekl k jiným alternativám, takzvaně svobodným, tedy hlavně zadarmo.Viewery pak pro Win začaly být k ničemu a od roku 2010 jsou k dispozici online.
vše zapnuté
„Úřední“ ukončení prohlížečů bylo oznámeno na oficiálním blogu Microsoftu pod názvem „End of support for the Excel and PowerPoint viewers and the Office Compatibility Pack“, kde je možné si toto prohlášení přečíst v originále.

Co bude dál?

Pokud máte instalovány starší verze, pojedou stále dál tak, jak jste zvyklí, ale již nebudou ani podporovány, a ani záplatovány. Pokud jste bohatí, můžete si za nekřesťanské peníze pořídit Office 365 s měsíční paušální platbou. Pro běžné uživatele asi bude nejschůdnější začít naplno používat součást Windows 7 a výše, totiž tzv. One Drive, kde jsou prohlížeče již integrovány.
Pokud nemáte spousty peněz, můžete udělat to, co již spousta uživatelů udělalo pradávno, totiž že přešli na soft zadarmo. Stačí si stáhnout jiný balík Office, tzv. linuxácký a máte po starostech. Vše by mělo být kompatibilní, ale příliš se na složitější kompatibilitu rozhodně nespoléhejte.
Poslední možnost je používat balíky od Googlu. Jsou to Google Docs a v jisté míře jsou také kompatibilní. O přívětivosti prvních Office 2007 se však již nedá mluvit.
pracovní plocha

 Osobní názor.

Je mi jasné, že jde především zase o peníze nás, uživatelů. Jen aby se pánové v Microsoftu nespletli, a uživatelé skutečně natrvalo a nastálo neutekli k neplaceným variantám.  Já bych jim to ze srdce přál. I když, řekněme si upřímně, komfort je komfort. Neplacené varianty se však stále zlepšují a myslím, že jsou plnohodnotnou náhradou. Já si na ně pomalu zvykám. Protože Microsoft asi ze své politiky neuhne.

CategoriesNezařazené