Mobilní domy

Pokud hledáte nejrychlejší a cenově dostupné bydlení, vsaďte na již častěji vyhledávané mobilní domy tzv. mobilheimy. Mobilheimy mohou sloužit pouze k rekreačním nebo komerčním účelům, ale není problém v nich bydlet celoročně. Mnoho lidí si plete mobilní dům s karavanem nebo obytným vozem. Je to z toho důvodu, že dům je na kolečkách. Tato kolečka neslouží k neustálému převážní, ale jejich funkcí je především pro lepší manipulace při umístění mobilheimu na pozemku, případně pro přepravu pro kratší vzdálenosti.

dům

Ať už se rozhodneme bydlet v mobilheimu celý rok nebo si ho pořídíme místo chaty, nepotřebujeme mít stavební povolení. To však neznamená, že si můžeme dům postavit tam, kde chceme. Mobilheim vždy musí stát na pozemku určenému k bydlení. Pokud takový pozemek máme, stačí pak zažádat na stavebním úřadě o souhlas k umístění mobilního domu na pozemek. S absencí stavebního povolení také nepadá v úvahu, že bychom si na koupi mobilheimu mohli vzít hypotéku.

Nejideálnější je, pokud máme pozemek zasíťovaný. Mobilheim můžeme snadno připojit na vodu, kanalizaci i elektrickou přípojku. Jestliže v dosahu nenajdeme inženýrské sítě, není to vůbec problém. Vodu si zajistíme z vlastního vrtu či studny, elektřinu zajistíme instalováním solárních kolektorů nebo elektrocentrály a na odpady si vybudujeme vlastní žumpu, kterou však budeme muset pravidelně vyvážet.

klíče

Moderní mobilheimy se pyšní kvalitní izolací, která zabraňuje případným tepelným ztrátám. Pokud chceme v domě bydlet celoročně, vyplatí se vybírat domy s velmi vysokou kvalitou konstrukce a zateplením. Čím vyšší tepelnou izolací bude mobilní dům disponovat, tím se stane vytápění cenově snazší a dostupnější. Prodejem mobilních domů se zabývá také firma Lavaro House s.r o., která je největším dodavatelem mobilheimů Lavarohouse a modulárních dřevostaveb v ČR.