Jak dlouho ve skutečnosti trvá vyřízení hypotéky?

Máte pocit, že vyřízení půjčky je hračka? No možná vás záhy vyvedeme z omylu, ono to zase až tak jednoduché není, jak by se na první pohled mohlo zdát! Vyřídit si v dnešní době hypoteční úvěr na bydlení vyžaduje byrokracie a zdlouhavé papírování. Pro většinu lidí je to dnes ovšem jediná možnost, jak si splnit sen o vlastním bydlení. Doba vyřízení hypotéky je přímo úměrná řadě faktorů, například kolik potřebujete půjčit nebo na co. Pojďme se společně podívat na to, jak dlouho trvá vyřízení hypotéky na stavbu domu Fahd.cz.

1. Výběr poskytovatele

V tuto chvíli přichází na řadu jedna z klíčových otázek. Zda se rozhodnete vložit svou důvěru do rukou bance či nebankovní společnosti. Čím dříve se rozhodnete pro konkrétního poskytovatele, tím dříve s ním budete moci začít jednat o konkrétních podmínkách úvěru. Výběr je však klíčový, je proto lepší se vyvarovat unáhleným rozhodnutím, které by vás ve výsledku mohly mrzet.

stavba domu

Zkrátka je rozumné, hledat s dostatečným předstihem a seznámit se s nabídkami většiny bankovních i nebankovních společností. Nakonec vyberte z nabídky tu, která vám vyhovuje nejvíce.

2. Podklady pro poskytovatele úvěrů

První krok máte zdárně za sebou? Je tedy na místě přikročit ke kroku s pořadovým číslem dva. Jakmile si totiž vyberete poskytovatele, je zapotřebí začít se sháněním potřebných dokumentů. Obstarání všech potřebných dokumentů asi zabírá nejvíce času, obvykle je potřeba počítat s dvěma týdny. Co vše po vás bude poskytovatel požadovat při jednání o hypotečním úvěru?

smlova k podpisu

  • Žádost o hypoteční úvěr
  • Občanský průkaz + další doklad totožnosti
  • Potvrzení měsíčních příjmů + smlouvu o pracovním poměru
  • Výpis z běžného účtu
  • Rezervační smlouvu nebo návrh kupní smlouvy
  • Nabývací titul nemovitosti, případně projektovou dokumentaci ve fázi studie
  • Peněžní jistina v hodnotě 10% hypotéky