Jahody a jejich konzumace

Jahoda je velmi chutné ovoce, a proto se pěstuje i ve velké míře u nás. Takový jahodový sirup je skutečně výtečný a obsahuje také prospěšné látky.

Jahody a jejich konzumace

Drobné ovoce

Jahodník je zcela běžná rostlina i u nás, takže ji lidé pěstují na zahrádkách, ale také firmy ve velkém, protože zájem je přes sezónu skutečně velký. Není se čemu divit, protože kromě hezkého vzhledu oceníme hlavně chuť, protože ta je velmi sladká, takže se hodí třeba k přípravě různých nápojů, ale můžeme si je klidně vychutnávat jenom tak, což už je na nás. Kdybychom se rozhodli pro pěstování, tak musí mít rostlina dostatek sluníčka, aby nám plody dozráli.

červené jahody

Dále nezanedbávejte zálivku a pro větší úrodu klidně přidejte hnojivo. O keříky se musíme starat, což obnáší třeba na podzim ostříhat uvadlé listy, aby mohli vzkvétat ty nové. Úrodnost se pohybuje v řádu let a potom je lepší rostlinu nahradí za novou, aby se nám výnos vyplatil. Kdy si chceme úrodu zachovat i přes zimu, tak si můžete udělat tříšť, kterou zamrazíte a kdykoliv budete chtít ji můžete vytáhnout a vychutnávat si ji. Způsobu uskladnění je samozřejmě o dost více.

Prospěšné látky

Konzumace tohoto ovoce je také velmi prospěšná pro naše tělo, protože obsahuje spoustu vitamínů a prospěšných látek. Vitamíny tu nalezneme hned tři a to A, B a E. I přes tolik prospěšných látek je tu vysoké procento vody, takže v létě je to rozhodně příjemné osvěžení. Co se týče formy zpracování, tak si můžete koupit jahodový sirup. Ty jsou vyráběny šetrně, a proto se vitamíny při výrobě nevytratí a produkt má stále pozitivní vliv na zdraví.

jahodové sirupy

Navíc je chuťově skvělý, takže si jej můžete vychutnávat, jak se Vám zachce. Jedná se o sirup, takže se ředí čistou vodou. Je tu určitý doporučený poměr, ale my si jej můžeme upravit, protože každému vyhovuje nějaký jiný. Výrobce jej prodává v několika balení, kdy platí, že čím větší zakoupíme, tak tím výhodnější nákup je. Většina produktů je skladem, takže si je můžete objednat a rovnou poslat domů, abyste si je mohli co nejdříve vychutnávat. Uvidíte, že jejich chuť je skutečně skvělá.