Zvelebte si zahradu


Pokud máte rádi zahradničení, jistě už se nemůžete dočkat, až budete mít jistotu že nebude mrznout, a budete se moct vrhnout na práce na zahradě. Pokud už máte dostavěný dům, jste nastěhovaní a každý den se díváte ven a představujete si, jak budete s rodinou a přáteli sedět na terase nebo pod pergolou a užívat si společně strávené chvíle, tak nejspíš právě v ten moment vás napadne, kdy se můžete pustit do práce. Jestli váš pozemek připomíná obří hromadu hlíny s domem uprostřed, bude to ještě dlouho trvat, než vybudujete hezkou zahradu s posezením.

dřevěná pergola

Pokud nemáte jasnou představu o tom jak by měla vaše zahrada vypadat, svěřte ji do rukou zahradního architekta, který vám vytvoří návrh, a jakmile ho odsouhlasíte, vytvoří vám vaši zahradu snů. Tím se ale připravíte o všechnu tu zábavu a radost z budování zahrady. Zahrada je sice spousta práce, ale je to i radost, a práce si můžete užívat klidně i s dětmi. Malé děti jsou rády že mohou rodičům pomáhat, a tak využijte možnost že se jim ještě chce, a společně se pusťte do práce.

nové vruty

Chcete posezení?
V dnešní době se snad nenajde nikdo, kdo by nechtěl mít pergolu nebo terasu. Existuje více možností jak si na dvoře či zahradě vytvořit místo k odpočinku. Mnozí lidé dávají přednost terase ze dřeva, protože dřevo je hezký přírodní materiál, který vypadá daleko lépe než všudypřítomný kov a beton.

Terasu si hravě uděláte doma i sami, pokud jste trochu šikovní. Jestli jste stavěli dům svépomocí, terasa pro vás bude naprostá hračka. Musíte si ji ale předem nakreslit a musíte ji pořádně ukotvit aby přežila i větší vítr. K ukotvení a spojení jednotlivých částí budete potřebovat konstrukční vruty do dřeva, které zajistí stabilitu celé konstrukce. Práce s nimi je jednoduchá, stejně jako se dřevem. A až budete mít hotovo, vaše žena se jistě postará o dekorace.