Webovky svépomocí

Webovou prezentaci má dneska kde kdo. Někdo píše blog a vyjadřuje se v něm k různým věcem, jiný blog využívá jako jakýsi cestovatelský deník. Někdo se chce podělit o své výrobky, nebo zkušenosti. Někdo si chce založit e-shop, ve kterém nabídne své produkty, výrobky, výpěstky a podobně.

Tvorba webové prezentace

Pokud se chcete k těmto lidem zařadit, můžete. A zvládnete to sami, vlastními silami, i když nejste žádný kovaný IT specialista.

Stačí se porozhlédnout na internetu a najít poskytovatele nějakého srozumitelného administrátorského rozhraní. Tím rozhraním je myšlen jakýsi jednoduchý systém, který vzdáleně připomíná dětskou skládačku. Předloha je daná, vy jen vyplňujete příslušná místa.

Než se rozhodnete pro konkrétního poskytovatele, projděte si pořádně detaily jeho nabídky. Všechny se určitě budou trochu lišit a některé mají i skryté chytáky. Dejte si pozor zejména na velikost webového prostoru, možnost umístění položek v menu, a u e-shopu počet položek v nabídce. Také se zajímejte o cenu, v případě, že byste si chtěl koupit vlastní doménu. V této oblasti se nabídky liší přímo podstatně.

Když už se rozhodnete, bude zapotřebí, abyste se zaregistrovali. Registrační údaje se pak budou promítat v položce menu vašich budoucích stránek jako kontakt.

Pište, pište, pište

Po registraci vám budou nabídnuty Základní šablony webových prezentací. Pak jsou i Prémiové šablony, ale ty už mohou být zpoplatněny. Po výběru dojde v systému k založení vašich stránek a vám bude nabídnuta jejich úprava. Nenechte se zklamat, tím, jaké fotografie jsou na vaší šabloně umístěné. Vše se dá změnit. Většina systémů je naprosto intuitivní, takže na vše přijdete rychle a bez nějakého velkého studování. Takže můžete začít vkládat texty a obrázky. Obrázky, které zabírají největší objem dat, zkuste nejdříve, pomocí vhodného programu komprimovat. Zaberou pak minimu kilobitů a vy ušetříte prostor.