Mandlová mouka jako přídavek k obilným moukám

Péče o zdraví z hlediska výživy je moderním trendem, i když je mnohdy obtížné se v té spleti nejrůznějších směrů a vlivů vyznat. Ať už půjdete jakýmkoli směrem a zvolíte libovolný postup, nemůžete šlápnout vedle v případě ořechů a olejnatých semen. Lidské tělo, ač to zní možná trochu překvapivě, potřebuje dodávat ve stravě tukovou složku, např. kvůli vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích, a mezi nimi mají zvláštní postavení nenasycené mastné kyseliny.

vyloupané mandle

Do kategorie olejnatých semen, bohatých na zdravé tuky, patří i mandle. Pravděpodobně je ochutnal již každý z vás v podobě vánočního cukroví či marcipánových zákusků, ale ne všichni se mohou pochlubit, že si mandle dopřávají pravidelně v přirozené podobě, buď jako plody se slukou či bez slupky, anebo zpracované do podoby mouky.

mandle ve skořápce

Mouka není vymletá

Na první pohled vypadá mandlová mouka čistě a vznešeně, podobně jako bílá mouka pšeničná, tím pádem můžete nabýt dojmu, že půjde o surovinu ochuzenou o cenné živiny, které se ztrácí odstraněním povrchové slupky pšeničného zrna. To je však omyl, mouka z mandlí se vyrábí odlišným způsobem, drcením celých plodů, nikoli obrušováním povrchu. Tím pádem jde o původní surovinu, celistvou, bohatou na živiny a navíc velmi koncentrovanou.

Obsah minerálů a vitamínů je mnohem vyšší než v obilném zrnu, proto se také doporučuje mandlovou mouku cena Naklíčeno pouze přidávat k obilným moukám pro zvýšení její nutriční hodnoty. Výhodou je její neutralita, tedy schopnost vytvořit jakýkoli pokrm – slaný či sladký.

Vsaďte na přirozené suroviny

Říká se, že příroda je mocná čarodějka, a že nám dává tolik možností, jak si přirozenou cestou udržet vlastní zdraví, aniž bychom byli závislí na syntetických lécích. To platí především ve formě prevence, kde se uplatní nepřímá úměra jednoduché rovnice: Čím přirozenější a výživnější strava, tím méně léčebných zákroků.