Hry nejen na cesty

Pes, pes, kočka, kočka
 
počet hráčů: 2 a více
místo: kdekoli
 
Pes, pes, kočka, kočka je sice trochu hlasitější hra, ale užijete si při ní mnoho smíchu a zábavy.

dítě, hra
 
Hráči si vyberou názvy z kategorie, na které se společně domluví, třeba z kategorie zvířat, rostlin, jídla, nebo dopravních prostředků. Ideální jsou slova jednoslabičná a dvouslabičná. První hráč nejdříve dvakrát zopakuje svůj název a u toho dvakrát tleskne. Poté dvakrát zopakuje název jiného hráče a u toho si dvakrát tleskne do stehen. Tento vyvolaný hráč pokračuje. Opět dvakrát tleskne a dvakrát zopakuje svůj název a následně vyvolá dalšího hráče jeho názvem a tleskáním do stehen. Hra se může postupně zrychlovat. Kdo je příliš pomalý, nebo hru pokazí, vypadává. Hráč, který zůstává jako poslední, vyhrává.
 
Zmatené příběhy
 
počet hráčů: 2 a více
místo: kdekoli
 
Zmatené příběhy jsou ideální zábavou pro větší skupinu lidí. Hodí se jako program na párty, či třeba k ohni.
 
Každý hráč může říct vždy jen jedno slovo. Hráč nejdříve zopakuje, co říkali ostatní před ním a pak přidá slovo své. Hráči se takto střídají stále dokola, než dohromady vytvoří celý příběh. Jako slovo se počítá i spojka, či předložka.kostky, hra
 
Já si myslím
 
Já si myslím je celkem známá hra, která však zabaví nejednoho malého zvědavce. Dá se hrát v různých variantách.
 
Varianta jedna: Jeden z hráčů má v hlavě nějakou věc, zvíře, pohádkovou postavu a ostatní se to snaží uhodnout pomoci otázek, na které se dá odpovídat pouze ano a ne.
Varianta dvě: Jeden z hráčů má vymyšlený krátký příběh. Ostatním hráčům dá krátkou nápovědu. Třeba světla zhasla. Ostatní hráči pak pomocí otázek, na které se dá odpovídat pouze ano, ne, se snaží odhalit celou příhodu o tom, proč světla zhasla.
 
Slovní fotbal
 
počet hráčů: 2 a více
místo: kdekoli
 
Dobře známou, ale stále dobrou hrou na cesty je slovní fotbal.
 
Hráč v této hře vymýšlí vždy slovo na poslední písmeno, nebo slabiku slova předchozího.