Desková hra pro rodinu i přátele

Rádi byste s dětmi podnikali i něco jiného, než sezení u televize? Chcete mít činnost na každé deštivé odpoledne, kdy nemůžete jít ven? Anebo plánujete párty pro přátele a chcete je mile překvapit netradiční zábavou? Pokud jste alespoň na jednu otázku řekli ano, tak si sežeňte jakoukoli deskovou hru.

dřevěná hra

Zábava pro všechny bez ohledu na věk

Spoustu deskových aktivit můžete hrát již od pěti či osmi let a jsou vhodné i pro osmdesátileté babičky a dědečky. Skvělým zdrojem je například řetězec obchodů Albi, kde najdete snad úplně všechno a pro všechny. Příkladem činnosti, kterou ocení děti, rodiče i přátelé je Telepatie.

 

Jedná se o aktivitu na párty, ale není jen na večírky. Jejím mottem je: Mysli na to, co si myslím já! A přesně o tom to také je. Cílem je, abyste mysleli stejně jako kamarádi. Součástí jsou slova i obrázky, takže tomu snadno porozumí i děti na prvním stupni základní školy. Pro koho tedy je? Užívat ji můžete:

  • od 8 let věku,
  • ve 2 a více osobách a
  • potřebujete alespoň 45 minut.

 

Jak na to?

Hra probíhá ve dvojicích, kdy si vezmou kartu s určitým slovem. K tomuto slovu, případně obrázku napíší tajně slova, která ho danou věc budou připomínat. Ke slovu nebo obrázku psa tak můžete napsat například zvíře, chlupaté, čtyřnohé a s ocasem. Podle desky se dozvíte, kolik slov k popisu musíte vymyslet.

figurky a karty

Když máte hotovo, tak se asociace mezi kamarády a rodinou porovnají a při každé shodě si zapíšete bod. Pozor si ale musíte dát na políčka Zeměkoule, Jdi zpět a Dvojnásobek bodů, které vám snažení mohou usnadnit, ale také velmi ztížit.

 

Navíc si můžete zvolit variantu pro skupiny, ale také jen pro dvě osoby. Zvolit si samozřejmě můžete i akčnější činnosti, pravou zábavu si u nás najde každý. A vůbec nezáleží na tom, kolik vám jde, zda jste muž či žena, anebo kolik vás je. Užije si to zaručeně úplně každý. Podobných her je na českém trhu nespočet, proto se nemusíte obávat, že byste si nevybrali.


CategoriesNezařazené