Hry – společenské, deskové, karetní – prostě jakékoliv

U lidí dochází často k mylnému dojmu, že hry jsou jen pro děti. To vlastně pochází z dob minulých, kdy neexistovalo, že by dospělí hráli spolu proti sobě nějakou hru společenského charakteru. Dnes je tomu naopak. Jak se změnila doba, tak dopředu šli i hry. Dnes už si člověk v uvozovkách nevystačí jen s Člověče, nezlob se, ale výrobci nabízejí takové moderní hry, až z toho přechází zrak. Někdy se stává, že člověk je na tom psychicky zle.

deskové hry

Hra v jakékoliv podobě může pomoci ho těchto potíží zbavit. Každý si může vybrat, co bude hrát. Může to být to zmíněné Člověče, nějaká karetní hra, vrhcáby, existují hry speciálně pro holčičky, například Panenka na plese, to však neznamená, že by to nemohli hrát kluci, na tom přece vůbec nezáleží, dále hry, kde je kombinace figurek a karet či hry, kde jsou jenom karty na hracím plánu, například Dům snů.

Pexeso není také od věci, ovšem dospělí se velmi často rozčilují, když nemohou najít nějakou dvojici, i když si myslí, že byla tam, kde oni ji viděli a ono to tam přitom není. To už tak nějak patří k věci. Další hry spadají do charakteru kupříkladu pohybových. To většinou bývá na principu nějakého večírku s přáteli, kde se dohodnou, že si zahrají na uhádnutí například profesí, osob, věcí a tak podobně. U toho se dá též výborně zabavit a odreagovat.
společenské hry

Pak je tu vysoce speciální kategorie her. Jedná se o páry. Představte si, že jste doma sami dva, není co dělat a tak se rozhodnete, že si zahrajete společenskou hru. Na tom není nic divného, každý si řekne. Jistě, může to být úplně normální hra. Ale pak také ne, že. Existují speciální erotické hry, které jsou vyloženě pro páry. Obvykle fungují na principu kostky, figurek a karet, na kterých jsou popsány úkoly. Ty se plní, když figurka hráče stoupne na políčko označující kartu.

Následně existuje ještě tvrdší kalibr. Ten je už opravdu pro páry, které se vážně dost dobře znají a jsou spolu dlouho, nicméně se nevylučují tyto druhy her ani v párech, kde jsou spolu lidé krátkou dobu. Ale to už nejsou klasické v uvozovkách společenské hry. Tady se jedná už spíše o vysokou intimitu mezi dvěma, která si vyžaduje soukromí. Navíc se říká, kdo si hraje, nezlobí. V podstatě vyplývá z toho všeho dost zásadní věc.

Pokud člověk hraje pravidelně společenské hry jakéhokoliv druhu, tak je jasné, že by se mu mělo zlepšit nejenom psychické zdraví, ale i fyzické, i když se to možná někomu nebude zdát. Ony jsou totiž některé hry zaměřené na motoriku, a to i u dospělých. Také se zlepší a vytříbí paměť a ruce mohou se také mohou stát obratnějšími než dříve. Hry jsou dělené mimo jiné i podle toho, jak dlouho mohou trvat. Některé máte hotové do půl hodiny, jiné trvají klidně i více jak dvě hodiny.