Domácí manikúra: Krok za krokem

Kdo by nestál o krásné a dobře pěstěné ruce? Ruce používáme nepřetržitě po celý život, proto je dobré se naučit jak o ně pečovat, protože správná péče je velmi důležitá.
Pokud stojíte o krásné nehty, nemusíte nutně spěchat do salónu, ale manikúru si můžete udělat i sami doma. A že nevíte jak na to? Poradíme vám.

Jak na domácí manikúru

1. Čistota a posílení nehtů
V první řadě je třeba ruce řádně omýt a očistit, případně zbavit nehty starého laku, čehož docílíme pomocí odličovače. Je dobré používat ty bez alkoholu, abychom nedocílili vysušení nehtů. To pak vede k lámavosti a třepení a to nikdo nechce. 

2. Tvar
Máte radši krátké nebo delší nehty? Na to ani tak nezáleží jako spíše na tom, že je nehty třeba tvarovat pravidelně. K tomu si pomozte kleštičkami, abyste nehty ostříhaly. Poté nehty ještě opilujte. Pokud máte křehké nehty, skvělý je ten skleněný, který má tu výhodu, že se jen tak neopotřebí. 
Nehty je třeba pilovat v jednom směru, abyste předešli třepení.

3. Nehtová kůžička
Mnozí lidé stále tápou, co s nehtovou kůžičkou. Pokud se ji rozhodnete ostříhat, zvolte místo nůžek kleštičky. S použitím nůžek totiž můžete dosáhnout toho, že střihnete o něco hlouběji a záděry a jizvičky jsou na světě.
Pokud se rozhodnete stříhání se vyhnout, můžete sáhnout po tyčince díky které kůžičku jen zatlačíte.

domácí péče o nehty

4. Posílení nehtů
Než se rozhodnete nehty nalakovat vámi zvolenou barvou, nezapomeňte nanést posilující sérum nebo spodní lak. Tím tak zajistíte vašim nehtům pevnost a zároveň tak předejít lámavosti a třepení.

5. Lakování
Konečně se dostáváme k té nejzábavnější části. Pokud máte vybraný lak, nezapomeňte na to, aby ruce byly suché. 
Lakujte odprostřed nehtového lůžka po špičku nehtu, a pak lak rozetřete do stran. Počkejte až lak uschne a nalakujte nehty druhou vrstvou. 
Abyste prodloužili trvanlivost, k tomu vám dopomůže svrchní lak.

6. Výživa
Až poslední vrstva zaschne, nezapomeňte ještě na výživu. Vezměte si do rukou vyživující krém nebo olejíček a nezapomeňte si nakrémovat ruce a to včetně nehtů.